www.najdikancelarie.sk logo

Tatra Asset Management a Alto Real Estate vytvárajú spoločný podnik na správu kancelárskych projektov

Tatra Asset Management, najväčší správca podielových fondov na Slovensku, a spoločnosť Alto Real Estate, popredný realitný investor a developer v oblasti nehnuteľností, oznámili svoje partnerstvo a vytvorenie spoločného podniku na správu kancelárskych projektov Digital Park 1 a 2, Sky Park Offices a CBC 3-5. Väčšinový podiel si v spoločných aktívach ponechá skupina Alto, ktorá bude zodpovedná za správu tohto spoločného portfólia.

Tento krok je dôkazom angažovanosti oboch spoločností zlepšovať obchodné prostredie a poskytovať moderné a vysoko kvalitné pracovné priestory pre svojich klientov. Spoločný podnik bude využívať odborné skúsenosti a zručnosti oboch partnerov s cieľom optimalizovať prevádzku a efektívne spravovať tieto významné kancelárske projekty.

„S veľkým potešením oznamujeme spoluprácu so skúseným a silným partnerom Alto Real Estate v najlepšom segmente trhu kancelárskych projektov na Slovensku. Posilnením našej prítomnosti v rámci hlavnej biznisovej zóny (CBD) v Bratislave napĺňame svoju dlhodobú realitnú stratégiu so zameraním na prémiové aktíva a lokality, ktoré ponúkajú diverzifikovaný zdroj výnosov a čo najstabilnejší rastový potenciál pre naše realitné fondy. Spolupráca s Alto Real Estate nám dáva silný zmysel v rastúcom konkurenčnom prostredí. Veríme, že touto cestou dokážeme ponúknuť firmám nielen vysokú úroveň kancelárskych priestorov, ale aj efektivitu ich prevádzky a profesionálny asset management, ktorých cieľom je dlhodobá spokojnosť nájomcov a klientov, vyhlásil Martin Ďuriančik, podpredseda predstavenstva Tatra Asset Management.

Som rád, že sa nám podarilo získať zodpovedného a silného partnera. Spolupráca s Tatra Asset Management je kľúčovým krokom v našej snahe poskytovať našim nájomcom kvalitné služby. Veríme, že spoločný podnik nám umožní získať synergické efekty a zabezpečiť, aby tieto kancelárske projekty pokračovali vo svojom úspechu, informoval Ján Bryndza, Business Director za Alto Real Estate.

Spoločnosti, ktoré sú súčasťou spoločného podniku, sa špecializujú na prenájom kancelárií a obchodných priestorov vysokého štandardu v bezprostrednej blízkosti centra Bratislavy.

Transakcia tohto rozsahu podliehala posúdeniu a schváleniu regulačným orgánom, ktorým je Protimonopolný úrad SR. Ten po prijatí oznámenia a posudzovaní oznámenej koncentrácie vydal rozhodnutie, ktorým koncentráciu spočívajúcu vo vytvorení spoločného podniku spoločností Tatra Asset Management a Alto Property schválil. Regulačný úrad totiž dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže.

Investičné portfólio tvoria kancelárske budovy a retailové jednotky obsluhujúce rezidenčné budovy ako aj developerské projekty v príprave a vo výstavbe. Hodnota aktív portfólia je cez 500 miliónov EUR. Spoločnosť spravuje viac ako 135 000 m2 existujúcich kancelárskych a obchodných priestorov v centrálnych lokalitách Bratislavy.

Celú ponuku kancelárskych priestorov v Bratislave nájdete tu.