www.najdikancelarie.sk logo

Slovensko má novú najvyššiu budovu, Eurovea Tower prevýšila 125 metrov

Ako píše JTRE, výstavba pokračovania nábrežného komplexu Eurovea začala koncom roka 2019. Začiatkom nasledujúceho roka postupovala vŕtaním pilót, na jar pribudol prvý žeriav a dôležitý míľnik prišiel na rad v septembri 2020, keď sa tri dni nepretržite betónovala základová doska mrakodrapu. Následne začala veža rásť do výšky po dokončení podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V pribúdajú štandardné bytové podlažia tempom v priemere každých 11 dní.

Dnes sa blíži k dosiahnutiu plnej výšky, čo zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení. „Eurovea Tower je už jasne viditeľná v panoráme Bratislavy, hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE. „V jej okolí sú sústredené veže s približne rovnakou výškou okolo 100 115 metrov a tvoria tak monotónnu „stenu 115. Už v najbližších mesiacoch uvidíme, že 168-metrový mrakodrap pomôže túto stenu rozbiť a kompozične rozohrať pohľady na moderné centrum mesta. Za mrakodrap sa považuje budova, ktorá má výšku minimálne 150 metrov.

Developer upozorňuje, že rezidenčná veža vyvoláva záujem verejnosti aj klientov. Z 389 bytov a apartmánov, ktoré tu vznikajú, sú vypredané takmer všetky. „Za najcennejšie a najhodnotnejšie bývanie v byte v Bratislave považujem to, ktoré sa spája s vodou, nábrežím Dunaja. Ak je zároveň spojené aj s centrom mesta s jeho širokou ponukou služieb, vybavenosti, kultúry i gastra v pešej dostupnosti, je to ďalšia pridaná hodnota, vysvetľuje Pavel Pelikán. Súčasťou veže je aj 30 exkluzívnych rezidencií na najvyšších podlažiach s nerušeným výhľadom na celé mesto.

Podľa developera by mala veža dosiahnuť plnú výšku do konca tohto roka. Celkové dokončenie sa predpokladá v priebehu nasledujúceho roka, keďže popri budovaní jednotlivých podlaží postupuje rýchlo aj realizácia fasády a práce v interiéroch.

Mrakodrap bude takisto poslednou dokončenou časťou celého rozšírenia komplexu Eurovea. Okrem rezidenčnej veže tu pribúda ďalšia obytná časť Eurovea Riverside, kancelárske budovy Pribinova X a Pribinova Y, rozšírenie nákupnej galérie, veľká podzemná garáž a masívne úpravy verejných priestorov od nábrežia aj Pribinovej ulice. Developer naostatok dodáva, že námestie pred vstupom do nákupného centra od nábrežia dotvorí umeleckým dielom. Na jeho podobu aktuálne prebieha umelecká súťaž.

Pozrite si aktuálnu ponuku kancelárskych priestorov v Bratislave.