Novinky

Výsledky trhu kancelárskych priestorov za Q2 2020

13.8.2020

V druhom kvartáli 2020 dosiahla celková ponuka kancelárskych priestorov (office stock) v Bratislave vyše 1,89 mil. m2. 63 % z tejto ponuky naďalej tvoria kancelárske priestory v štandarde A a 37 % kancelárske priestory v štandarde B.

viac >

Office Revolution alebo čo sa zmení po Covid -19?

23.7.2020

Príchodom neočakávanej svetovej krízy spojenej s pandémiou Covid-19 sa ručičky na pomyselných hodinách nachvíľku zastavili, čo malo za následok fatálne dopady naprieč celým svetom. Treba si však priznať, že každá kríza prináša aj pozitíva, ktoré reštartujú mnohé zabehnuté systémy, prinesú inovácie a hlavne majú za následok zomknutie spoločnosti s cieľom predísť v budúcnosti podobnej katastrofe.

viac >

COVID-19 vo svete kancelárskych priestorov

16.4.2020

Situácia s vírusovým ochorením COVID-19 zasiahla naprieč celý svet, čo malo za následok destabilizáciu svetovej ekonomiky. Okrem nekontrolovateľne narastajúceho počtu nakazených už dnes vieme, že sektor služieb hlási na poplach s historickým prepadom.

viac >

Globálny trend na trhu kancelárskych priestorov

2.4.2019

Na trhu kancelárskych priestorov sa čoraz viac stáva silnejším trend prenájmu servisovaných kancelárii. O čom svedčí aj podiel na tomto trhu, kde v niektorých hlavných metropolách skoro 50% nových transakcií tvoria práve poskytovatelia servisovaných kancelárii. Medzi najväčších poskytovateľov patria spoločnosti International Workplace Group(IWG) a WeWork. Na Slovensku sú nám taktiež známe koncepty HubHub od HB Reavis alebo 5 StarOffices.

viac >