Corwin predal svoj vlajkový projekt Blumental Offices

26.08.2022

Developerskej spoločnosti Corwin sa podarila významná transakcia. Český realitný fond, za ktorým stojí spoločnosť ZFP Investments, odkúpil projekt Blumental Offices, vlajkovú loď firmy. Malo by ísť o jednu z najvýznamnejších tohtoročných transakcií na kancelárskom trhu. Suma nie je známa, hoci by sa mohla približovať k deviatim cifrám. Corwin ju pravdepodobne využije pri svojej expanzii do zahraničia.

Corwin predal svoj vlajkový projekt Blumental Offices

Blumental Offices sa nachádzajú v strategickej polohe na hranici Starého Mesta v populárnej štvrti Blumentál a v blízkosti významných dopravných uzlov. Objekt má takisto dobré napojenie na vnútorný diaľničný okruh. Komplex je tvorený spojením šesťpodlažnej a dvanásťpodlažnej budovy, ktorá celkovo obsahuje 21.597 m2 prenajímateľnej plochy, ktorá zahrnuje viac ako 16.000 m2 kancelárskych priestorov a takmer 3.500 m2 obchodných. Parkovanie je v dvojpodlažnej podzemnej garáži.

K devízam budovy má patriť okrem jej polohy aj vysoká úroveň ekologickej certifikácie – vďaka LEED Gold má ísť o jednu z najekologickejších budov na Slovensku. Dôležitá je aj prítomnosť významných firiem, medzi ktoré napríklad patrí Zurich Insurance Company Ltd., JLL, TPA AUDIT, s.r.o. a P3 Logistics. 

Pre ZFP Investments ide o ďalšiu akvizíciu na Slovensku. Dnes tu už vlastní Obchodné centrum Forum v Poprade alebo pozemky na Triblavine, kde sa má budovať logistické centrum.

Pre Corwin ide o obrovskú finančnú injekciu, ktorá mu pomôže v ďalšom rozvoji. Ten sa už nezameriava len na Bratislavu, ale v čoraz väčšej miere na zahraničie – na Ľubľanu v Slovinsku a výhľadovo aj na Prahu. 

Zdroj: yimba.sk

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme