Corwin chce realizovať uhlíkovo neutrálne kancelárske budovy

Podľa developera, na svete sa nenachádza ani dvojciferný počet uhlíkovo neutrálnych administratívnych budov v systéme LEED. Corwin hodlá v dohľadnej dobe pridať do tohto zoznamu dva objekty – administratívnu časť Blumentalu, dokončenú v rokoch 2017 (prvá etapa) a 2018 (druhá etapa) a kancelársku budovu Einpark Offices, dokončenú v roku 2020. V prípade druhého projektu sa Corwin chváli, že ide o najekologickejšie kancelárie na Slovensku. Budova disponuje certifikátom LEED Platinum.

V tomto smere plánuje pokračovať a uhlíkovo neutrálna má byť aj pripravovaná štvrť Palma – údajne najzelenšia štvrť na Slovensku. Investor zdôrazňuje, že vysokú ekologickú úroveň možno dosiahnuť len pri skutočnom dôraze na udržateľnosť. V Palme chce preto developer prísť v slovenskom kontexte s novinkou – niektoré z kancelárskych budov majú byť postavené z dreva.

Uhlíkové kredity vznikajú investíciami do projektov a technológií, ktoré znižujú či pohlcujú objem produkovaného oxidu uhličitého, teda do obnoviteľných zdrojov energií či výsadby lesov. Hodnotenie sa opakuje každý rok. Developer upozorňuje, že jeho výsledok dokážu ovplyvniť aj nájomcovia, napríklad využívaním alternatívnych foriem dopravy. Preto pripomína, že sa snaží vytvárať podmienky pre ich aktívne využívanie.