www.najdikancelarie.sk logo

Bratislavský The Spot sa rozširuje

Po novom bude od apríla 2022 expandovať postupne na ďalšie tri poschodia bratislavského Sky Park Offices. Práve v srdci novej bratislavskej biznis štvrti od minulého roka pôsobí. Celkovo svoju plochu viac ako zdvojnásobí, a to o 5.000 m2.

The Spot mal už od svojho založenia za cieľ poskytnúť kreatívne a inšpiratívne prostredie, a to najmä pre startupy. Jeho silné zameranie na vzdelávanie svojich členov a organizovanie eventov so zaujímavými rečníkmi z celého sveta sa stalo základom pre kultivovanie slovenského inovačného ekosystému.

„V tejto misii pokračuje The Spot ďalej. Ako hlavný benefit tohto priestoru vnímame jedinečnú atmosféru, ktorá je nielen priateľská a pohodová, ale aj vysoko inšpiratívna prepájajú sa tu šikovní mladí ľudia, ktorí zakladajú firmy, ktoré posilňujú imidž Slovenska na inovačnej mape regiónu, hovorí Majo Porvažník, CEO Vacuum Group, ktorá pod sebou združuje portfólio inovatívnych firiem pôsobiacich v oblasti digitalizácie financií, práva, či zdravotníctva, ktorého súčasťou je aj The Spot.

„Prakticky všetky portfóliové startupy sú členmi The Spot, vďaka čomu je náš vzťah ešte užší, keďže sa dennodenne v priestore stretávame a zdieľame skúsenosti, myšlienky a nápady. Medzi startupovým akcelerátorom, investičnými fondami, advokátskou kanceláriou a desiatkami startupov, ktoré s nami The Spot zdieľajú, vzniká množstvo synergií, ktoré zvyšujú ich šance na úspech, dodáva Majo Porvažník.

Vďaka novým priestorom počet členov The Spot bude môcť narásť zo súčasných 370 až na 900 členov. Celková plocha bude pritom až 10.000 m2.

Okrem unikátnej atmosféry a možnosti byť neustále v strede slovenských inovácií ponúka The Spot svojim členom aj nadštandardné služby. Najesť sa môžu v kantíne s vlastným šéfkuchárom, poobednú kávičku od vlastného baristu si môžu vychutnať na strešnej terase s výhľadom na Bratislavský hrad a v ponuke je aj vlastné fitness centrum, podcastové štúdio a detské centrum s kvalifikovaným personálom.

V blízkej budúcnosti The Spot okrem rozšírenia o nové poschodia plánuje aj expanziu do zahraničia, konkrétne do Budapešti.