Významná architektonická budova Istropolis zaniká

03.03.2022

Na začiatku tohto roka sa spustilo búranie Domu odborov Istropolis, veľkého komplexu, ktorý tvoril charakteristickú súčasť Trnavského Mýta. Už onedlho sa to zmení. Na jeho mieste má totiž vzniknúť Nový Istropolis, polyfunkčný komplex s kultúrno-spoločenským centrom, kanceláriami, bývaním a retailom od developera Immocap. Búranie pôvodnej stavby bude prebiehať počas celého tohto roka.

Významná architektonická budova Istropolis zaniká

Nový Istropolis bude pozostávať z viacerých častí. Najvýraznejšou bude kultúrno-kongresové centrum, doplnené o kongresový hotel, ale aj dvojica administratívnych budov. Vyššia z nich, pri pohľade z Trnavského Mýta v druhom pláne, bude mať 116,4 metrov, čo z nej urobí jednu z najvyšších budov mesta. Naplánované sú aj dve 15-podlažné rezidenčné budovy. Jednotlivé objekty sú rozmiestnené tak, aby medzi nimi vznikli komornejšie verejné priestranstvá a zástavba nadväzovala na kompaktnú štruktúru okolia. Parter domov bude aktívny s obchodmi a službami.

Zámer je momentálne v posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA) a podľa všetkého čaká na vydanie záväzného stanoviska zo strany Hlavného mesta. Následne sa môže rozbehnúť územné a stavebné konanie na novomestskom stavebnom úrade. Presné termíny výstavby nie sú známe a nešpecifikuje ich ani developer. „Povoľovací proces pre Nový Istropolis napreduje podľa harmonogramu tak, aby sme Bratislavčankám a Bratislavčanom mohli priniesť kvalitný projekt čo najskôr,“ konštatuje. Predbežne sa však ráta s dokončením celého komplexu v roku 2026.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme