Prieskum trhu kancelárskych priestorov Q4 2018 v Bratislave

02.04.2019

V štvrtom kvartáli 2018 bolo v Bratislave dokončených cez 54 000 m2, čo znamená nárast neobsadenosti na 5,99% z historického minima pod 5%. Celková ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave teda presiahla 1,8 milióna m2.

V Bratislave zároveň pozorujeme neustály vývoj zóny BCD ("Business City District"), ktorú najvýraznejšie ovplyvňuje developer HB Reavis. Nový development v danej oblasti má za následok zmenu cenovej mapy Bratislavy, čo znamená, že ceny prenájmov v nových kancelárskych projektoch v širsom centre dosahujú priemerne úroveň 17 Eur/m2.

Aktuálne je vo výstavbe cca 150000m2 nových kancelárskych projektov, ktoré začnú pribúdať na trh od roku 2020. Mnohé už dnes ohlasujú nových nájomcov formou pre-leasu.

Z investičného hľadiska je Bratislava stále zaujimavá, o čom svedčí aj historicky najväčšia office transakcia nákupu kancelárskch projektov jedným investorom, konkrétne investičná skupina Wood & Company, ktorá nakúpila projekty Aupark Tower, Lakeside Park, BBC 5 a Westend Tower. Prime yield je dnes v Bratislave na úrovni cca 6,5%.

 


 
Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme