J&T predáva, Sporiteľňa kupuje. Realitný fond ERSTE odkúpil budovu Klingerky

25.10.2022

Administratívna časť developerského projektu Klingerka od J&T Real Estate prešla pod realitný fond ERSTE Realitná Renta správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne. Informovala o tom samotná banka.

J&T predáva, Sporiteľňa kupuje. Realitný fond ERSTE odkúpil budovu Klingerky

Developer dokončil prvú etapu projektu Klingerka, v rámci ktorej vznikla obytná budova a administratívny objekt v roku 2021. Práve kancelárie dnes už patria do portfólia realitného fondu Slovenskej sporiteľne ERSTE Realitná Renta.

Presnejšie ide o takmer 11,5-tisíca štvorcových metrov administratívnych priestorov.

„Prostredníctvom nášho podielového fondu a systému kolektívneho investovania sa môžu investori z celého Slovenska podieľať na výnosoch z budovy v projekte Klingerka,“ uviedol predseda predstavenstva Asset Managementu Slovenskej sporiteľne Günther Mandl.

V kanceláriách Klingerky aktuálne sídlia spoločnosti ako SPP-Distribúcia a Wienerberger. Budova má 11 podlaží a spĺňa štandardy udržateľnej výstavby.

Čoskoro by tak mala získať certifikát BREEAM s hodnotením EXCELLENT. Certifikát skúma mnoho kategórií a kritérií, vrátane využitia energií a vody, vnútorného prostredia, znečistenia, dopravy, materiálov, odpadov, ekológie a riadiacich procesov.

Projekt Klingerka od developera J&T Real Estate však nie je ani zďaleka ukončený. Aktuálne prebiehajú prípravné práce na výstavbu druhej a tretej etapy.

Konkrétnejšie ide o sanáciu pozemkov, ktoré boli znečistené v dôsledku bombardovania rafinérie Apollo počas druhej svetovej vojny.

Druhá etapa projektu sa aktuálne nachádza v územnom konaní.

S výstavbou ďalších fáz by sa malo začať v roku 2023. Tie do lokality prinesú okrem hotela či retailových prevádzok práve aj ďalšie administratívne priestory. Zaberať by mali viac ako 30-tisíc štvorcových metrov.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme