Certifikované budovy sú už vo všetkých kategóriách

05.02.2021

Dnes sa už prakticky nepostaví žiadna veľká administratívna budova, ktorá by nemala certifikát udržateľnosti. Máme certifikované budovy vo všetkých kategóriách – administratívne budovy, bytové domy, logistické aj priemyselné budovy.

Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) od svojho vzniku intenzívne pracuje na tom, aby sa udržateľná výstavba stala štandardom.

„Postúpili sme aj na ďalší kvalitatívny stupeň v udržateľnom stavebníctve – slovenské budovy už majú aj certifikát BREEAM Communities a ašpirujú na certifikácie WELL pre zdravé vnútorné prostredie,“ pochválil pokrok Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC.

Pavol Kukura je presvedčený, že slovenská architektúra a stavebníctvo je na dobrej ceste k udržateľnosti a bude v nej pokračovať. „Súčasné požiadavky na redukciu zmeny klímy a uhlíkovú neutralitu ani inú cestu nedovolia. Výrazne tak prispejeme k dosiahnutiu klimatických cieľov, ktoré si stanovala EÚ na budúce obdobia,“ dodal predseda SKGBC.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme