Bratislava sa už zapĺňa co-working priestormi.

23.08.2019

Medzinárodný reťazec WeWork sa pomaly rozpína v centrálnej Európe, ale uvidí sa,či sa dostane za hranice Prahy a Varšavy, až do Bratislavy.

Bratislava sa už zapĺňa co-working priestormi.

Prítomnosť silných lokálnych majetkových skupín zabránila vstupu medzinárodných hráčov na tento malý, ale za to dynamický trh. Existujúce prostredie co-working operátorov v Bratislave by mohol byť dobrým stimulom pre rastúce globálne hviezdy hľadať možnosti na iných trhoch.

Michal Rudinský, Head of Office v 108 Agency upozorňuje, že konkurenčné prostredie sa môže ukázať ako veľmi silné. „Neviem,či WeWork bude chcieť prísť do Bratislavy,“ uviedol. Myslím si,že na trhu nebude dosť miesta, pretože súčasní hráči na trhu naďalej expandujú.

Koncept HB Reavis HubHub je najzreteľnejším príkladom co-workingu v Bratislave, keďže zaviedli dvojpodlažné centrum s viac ako 2400 m2 priestoru v Twin City, ktoré má v súčasnosti 280 členov. HB Reavis založil HubHub aj v zahraničí, kde otvoril nové centrá v centre Prahy, Budapešti, Varšavy a Londýnu.

Medzitým ,Eurovea a Zuckermandel, budovy v Bratislave spojené so slovenským J&T Real Estate začali ponúkať co-working koncept nazvaný 5 Star Offices, ktorý sa umiestnil na trhu ako luxusný hotel pre biznisy. Eurovea ponúka členom viac ako 60 kancelárií  so špičkovými službami, zatiaľ čo ďalších 32 servisovaných kancelárií sa nachádza hneď povyše rieky v Zuckermandeli.

Bratislavu však už zastrešuje aj všadeprítomný Regus, ktorý už má otvorené 4 sídla v najlepších lokalitách v Bratislave - Europeum, Polus Towers, Bratislava City Centrum a Apollo.

Rudinský zo spoločnosti 108 Agency však poukazuje na to,že materská organizácia Regusu- spoločnosť IWG zavádza v meste nový koncept Spaces v ktorom iba 30% priestoru tvoria spoločné priestory pre hot-desking, zatiaľ čo 70% je prenajímaných ako krátkodobé stále kancelárie pre firmy.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme